Grupa Volex

Grupa Volex

Nasze największe lokalizacje produkcyjne znajdują się w Azji. Reszta fabryk umiejscowiona jest w pozostałych częściach globu tak, by zaspokoić indywidualne potrzeby naszych klientów na całym świecie. Produkcja realizowana jest równocześnie w 12 fabrykach produkcyjnych na 3 kontynentach, włączając nowe firmy przyjęte do Grupy Volex, jak: Silcotec Europe z siedzibą w Irlandii, GTK (UK) Ltd., MC Electronics i Servatron Inc. w USA oraz firma Ta Hsing Electric Wire & Cable Company w Chinach. To strategiczne partnertwo jest ważnym krokiem w rozszerzaniu naszej działalności w zakresie montażu kabli i innych złączy. Mamy możliwości dostarczania szerokiej gamy produktów i usług naszym klientom.

 

Volex Heng Gang, Shenzhen, Chiny
Volex Zhongshan, Guangdong, Chiny
Volex Batam,  Indonezja
Volex de Mexico, Tijuana

Volex Cable Assembly, Wietnam

 

Volex Poland, Bydgoszcz

 

Volex Suzhou, Chiny

 

Silcotec Europe, Komárno, Słowacja

 

GTK (UK) Ltd., Basingstoke, Wielka Brytania

MC Electronics, Hollister, USA

Servatron, Inc., Spokane Valley, USA

Ta Hsing Electric Wire & Cable Company, Shenzhen, Chiny

Poniżej nasze lokalizacje produkcyjne na całym świecie. Mamy fabryki w Azji, Europie oraz Ameryce Północnej.

 

 

Rys historyczny


Istotne punkty zwrotne w naszej ponad 100-letniej historii.

 

Rok 2020 
W 2020 roku zmieniliśmy nazwę naszego działu Cable Assemblies Division na Integrated Manufacturing Services, aby lepiej odzwierciedlić rosnące możliwości, jakie mamy w tym obszarze. Power Products to nowa nazwa naszej działalności związanej z kablami zasilającymi, ponieważ asortyment naszych produktów stale się powiększa.

Rok 2019 
We wrześniu br. otrzymaliśmy certyfikat potwierdzający, rejestrację przesiębiorstwa Volex w instytucji o nazwie Companies House od ponad 100 lat. Companies House to brytyjski organ regulacyjny w kwestii rejestracji i legalizacji nowych spółek i firm, a jego historia sięga 1844 roku. Pierwsi założyciele marki Mr James H. Ward i Mr Meyer H. Goldstone w 1919 roku zarejestrowali firmę w Companies House.

Od 2015 do teraz
Od 2015 roku, kiedy to obecny zespół zarządzający przejął władzę po wielu trudnych dla Spółki latach, Volex ponownie stał się dochodowym, rozwijającym się biznesem. Grupa przejęła pięć firm od 2018 roku i dzięki swojej własności GTK ponownie produkuje w Wielkiej Brytanii po ponad 10-letniej przerwie. To strategiczne partnertwo jest ważnym krokiem w rozszerzaniu naszej działalności.

Lata 90. XX wieku aż do chwili obecnej
Ostatnie blisko 30 lat to czas transformacji firmy Volex. Rozszerzamy naszą działalność i stajemy się czołowym dostawcą przewodów zasilających na całym świecie, a także liderem w produkcji innych złączy.

Lata 60.-80. XX wieku
Firma Volex exportowała już produkty na cały świat, np. do Nigerii, czy Hongkongu. Pod koniec lat 70. i w latach 80. firma Volex poszerzyła swój zasięg, otwierając cztery międzynarodowe oddziały w Singapurze, USA, Szwecji i Chinach.

Lata 50. XX wieku
Firma Ward & Goldstone rozpoczęła wytwarzanie wyrobów z plastiku, m.in. pasków, abażurów i toreb. Większość wyrobów z tworzywa sztucznego otrzymanego w procesie prasowania używano do produkcji szerokiej gamy akcesoriów elektrycznych. Pod koniec lat 50. firma przyjęła nazwę Volex w związku z poszerzeniem działalności eksportowej.

Lata 40. XX wieku
Podczas II Wojny Światowej zakłady Ward & Goldstone produkowały wiązki elektryczne dla samolotów, jak np. Spitfire, Halifax oraz Lancaster.

Lata 30. XX wieku
Przed rokiem 1939 firma Ward & Goldstone projektuje dla rodzącej się branży telewizyjnej, przemysłu lotniczego i materiałów izolacyjnych, m.in. gumy i emalii. Drut dostarczany przez firmę Ward & Goldstone był używany do produkcji głośników, dzwonków do dzwi oraz bezprzewodowych odbiorników radiowych.

Lata 20. XX wieku
James H. Ward i Meyer H. Goldstone pracowali nad marką firmy, jako niezawodnego wytwórcy produktów wysokiej jakości.

Początek XX wieku
Przed rokiem 1911 firma Ward & Goldstone zyskała lokalnie popularność, jako sprzedawca baterii i lamp. Firma przyczyniła się też do rozwoju przemysłu motoryzacyjnego – dostarczała wiązki kablowe do pierwszego zakładu produkcyjnego Forda w Manchesterze.

1892
James Henry Ward i Meyer Hart Goldstone założyli pierwotną firmę Volex znaną wtedy jako Ward & Goldstone w dzielnicy Gorton na przedmieściach Manchesteru.


Nasza Misja

„Pracownicy Volex Poland angażują się w zwiększanie wykorzystania zdolności produkcyjnych fabryki poprzez wysokiej jakości wspomaganie europejskich klientów, w zakresie dostarczania doskonałych jakościowo wiązek kablowych, gdziekolwiek i kiedykolwiek tego potrzebują. Jesteśmy zaangażowani w dostarczaniu wyrobów i usług, które spełniają oczekiwania klientów.”